Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Кабмін вирішив штрафувати магазини за відмову проводити розрахунок платіжною карткою

Поделиться:
Кабінет міністрів України офіційно встановив штраф для торгових підприємств, які відмовляють покупцеві в розрахунку платіжною карткою. Сума штрафу становитиме 8,5 тисячі гривень.

"Документ передбачає, що у разі відмови споживача у наданні послуги, в даному випадку - неможливість розрахуватися за товари або послуги електронними засобами платежу, вводиться нова норма адміністративної відповідальності. А саме, за обмеження або відмову в реалізації прав споживачів щодо можливості розраховуватися платіжними картками на суб'єктів господарювання накладається стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян", - наголошується в рішенні, затвердженому на засіданні уряду.

Дана норма набуде чинності з моменту опублікування, оскільки особлива дата не визначена. Відтепер кожен покупець має право вимагати розрахунок платіжною карткою, якщо у торгової точки є касовий апарат.

"У разі відмови у проведенні розрахунку споживачі можуть звертатися за захистом своїх прав до Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів", - пояснив заступник директора департаменту розвитку торгівлі Мінекономрозвитку Сергій Литвиненко.

Раніше експерти встановили, що заборона для фізосіб на розрахунок готівкою за покупки вартістю понад 150 тис. грн., що набула чинності 1 вересня, обернеться для українців подорожчанням угод на розмір комісії - до 1%, але не більш ніж 800 грн.
Відголос.com
03.10.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации