Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Forbes з'ясував, коли Янукович може помилувати Тимошенко

Поделиться:
Після рішення погодитися на лікування в Німеччині шанси екс-прем'єра Юлії Тимошенко опинитися на волі різко зросли. Два головних питання тепер: як скоро це станеться і чи зможе екс-прем'єр брати участь у виборах президента в 2015 році, пише Forbes.ua.

Видання нагадує, що переговори про звільнення Тимошенко почалися в червні 2012 року, коли Пет Кокс і Олександр Кваснєвський приїхали в Україну. Один із соратників екс-прем'єра на умовах анонімності розповідає, що на початку йшлося тільки про помилування, потім з'явилася ідея про лікування в Європі.

Слід нагадати, що востаннє два колишніх президенти спілкувалися з Тимошенко 3 жовтня. Арсен Аваков, нардеп від Батьківщини, розповідає: переговорники прибули до Харкова прямим рейсом з Відня. У Київ не заїжджали.

"У них в голові була позиція, яка дає можливість прийняти рішення, маючи на те бажання", - побоюючись сказати зайве, плутано висловлюється депутат. Пробувши у Тимошенко 2,5 години і відмовившись від спілкування з журналістами, Кокс і Кваснєвський, за словами Авакова, зустрілися з Власенком.

Уже наступного дня він озвучив підсумки цих зустрічей. Коли саме Тимошенко ухвалила рішення про виїзд на лікування до Німеччини, Власенко Forbes не уточнив.

Далі, прогнозує засновник Третьої української республіки Юрій Луценко, історія повториться: Янукович помилує Тимошенко так само, як у квітні цього року помилував його. Після цього екс- прем'єр зможе без проблем виїхати за кордон лікуватися.

Видання пише, що швидко реалізувати цей план формально заважають декілька обставин: за законом, з проханням про помилування засуджений повинен звернутися сам, і до цього моменту він повинен відсидіти не менш як половину терміну (з семи років Тимошенко відсиділа два). У випадку з Луценком перша вимога виконана не була, другої - дотрималися, хоча, за наявності волі президента, і це необов'язково; ще одне питання - коли відбудеться засідання комісії з питань помилування при президенті, яка розглядає відповідні прохання.

Член відомства Лариса Скорик розповідає, що комісія засідає раз на місяць. Про точну дату зборів повідомляють за два-три дні до засідання. Поки такої інформації немає.

Пам'ятаючи про трепетне ставлення Януковича до православних свят (Луценко був помилуваний в Благовіщення ), екс-голова Держкомрезерву, соратник Тимошенко Михайло Поживанов прогнозує, що рішення буде оприлюднене 14 жовтня. Ця дата - два в одному: свято Покрови Пресвятої Богородиці, і напередодні дня, коли Кокс і Кваснєвський повинні підбити підсумки своєї місії.

Водночас депутат Європарламенту від Польщі Павел Залевські розповідає, що його колеги-парламентарі єдиної думки щодо вирішення питання Тимошенко поки не прийшли. Частина з них вважають, що екс-прем'єра терміново потрібно відправити на лікування до Європи, і тільки потім розглядати питання про зняття звинувачень. Другий підхід - всі звинувачення потрібно негайно зняти, щоб Тимошенко могла брати участь у президентських виборах.

Примітно, що, уникаючи розмови про конкретні терміни можливого звільнення Тимошенко, Аваков пояснює: вона наполягає на повній політичній та юридичній реабілітації. "Юля розглядає лікування за кордоном як механізм "розрядки" євроінтеграційного процесу. Але вона все одно буде домагатися реабілітації", - каже депутат.

На питання про те, чи зможе помилувана Януковичем Тимошенко брати участь у виборах 2015 року, Власенко впевнено відповідає: так. У Конституції щодо цього немає ніяких обмежень, пише Forbes, і уточнює, що є один нюанс.

В українському законодавстві, наголошує адвокат Тимошенко в Європейському суді з прав людини Валентина Теличенко, існує колізія: закон про вибори президента фактично суперечить Конституції і забороняє балотуватися людям з непогашеними судимостями. Погасити свою до 2015-го екс-прем'єр не встигне.

Теоретично Тимошенко може бути повністю виправдана. Для цього Вищий спецсуд повинен передати скаргу захисту у справі екс-прем'єра до Верховного Суду, який може скасувати вирок. Поки робити це спецсуд відмовляється.

Альтернативний варіант - скаргу на вирок повинен підтримати ЄСПЛ. Потім справу повернуть на перегляд в Україну, яка навряд чи стане сперечатися з Євросудом і буде змушена виправдати екс-прем'єра. Принциповий нюанс - відбудеться це нескоро, тому пройти всі інстанції до 2015 року навряд чи вдасться. Тим більше, не відкидається, що до того часу влада доведе до кінця слідство і процеси щодо решти кримінальних справах, порушених проти екс-прем'єра, пише Forbes.
Відголос.com
07.10.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации