Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Українцям загрожує закриття магазинів і подорожчання техніки через інтернет

Поделиться:
Українці все частіше відмовляються від магазинів побутової техніки та електроніки і купують необхідні товари через інтернет.

Про це розповів "Вестям" заступник начальника відділу ритейлу і технологій дослідницької компанії GfK Ukraine Андрій Осадчий.

"За цей рік частка таких придбань в загальній структурі продажів зросла з 14% до 17%. За приростом цього показника ми сьогодні випереджаємо Європу", - повідомив Осадчий.

Дослідники зазначають потужний наступ в інтернеті традиційних торгових мереж, відомих своїми магазинами по всій країні - "Ельдорадо", "Фокстрот", Comfy тощо.

"Практично всі мережеві торговці обзавелися власними онлайн-проектами. Вони намагаються так вибудовувати модель роботи, щоб їхні інтернет-магазини не потіснили традиційний роздріб - щоб не конкурувати з самими собою", - каже старший дослідник відділу ринків послуг GfK Ukraine Тетяна Яблоновська.

Магазини почали продавати техніку через інтернет в першу чергу для того, щоб утримати клієнтів. "Виходячи в мережу, ми отримуємо можливість охопити аудиторію, яка віддає перевагу здійснювати покупки тільки в інтернеті. Межа між онлайном і традиційним роздробом поступово стирається, тож таких покупців стає все більше", - повідомив керівник проектів мережі "Ельдорадо" Олександр Заблоцький.

Крім того, у міру покриття інтернетом невеликих містечок і сіл, ритейлери таким чином мають намір розширити свої ринки збуту у регіонах. "Мережевим роздробом сьогодні охоплені великі міста, а малі (до 50 тис. жителів) практично ні. Відкривати великий магазин в такому місті може бути невигідно, а от налагодити відправлення інтернет-замовлень в глибинку - виправдано", - зауважив генеральний директор мережі Comfy Геннадій Вербиленко.

При цьому, щоб не втратити клієнтів у своїх магазинах, ритейлери не надто занижують ціни в онлайн-торгівлі: різниця в ціні не перевищує 10%.

Торговці планують залучати покупця в мережі широким асортиментом. "Модельний ряд за різними видами техніки в інтернеті ширший на 20-30%, і підібраний з урахуванням потреб онлайн-клієнта", - сказав начальник відділу інтернет-продажів торгової мережі "Фокстрот. Техніка для дому" Сергій Єрошов.

На думку експертів, обсяги онлайн-продажів будуть рости. "До кінця 2013 р. інтернет-продажі складуть 18-19% всього ринку побутової техніки та електроніки", - повідомив Андрій Осадчий.

Водночас, згідно з прогнозами учасників ринку, товари будуть дорожчати. "Вартість товарів в мережі буде зростати. Якщо зараз різниця між цінами онлайн-торговців і традиційними магазинами становить до 10%, то з часом вона може зменшитися до 5%", - вважає Олександр Заблоцький.

У міру збільшення продажів в мережі, торговельні мережі почнуть скорочувати кількість своїх магазинів. "Багато ритейлерів проведуть оптимізацію і скоротять кількість нерентабельних традиційних точок продажів", - підтвердив Осадчий.
Відголос.com
25.11.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации