Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
В Україні дорожчають сигарети

Поделиться:
В Україні у жовтні-листопаді тютюнові компанії провели масове підвищення максимальних роздрібних цін на сигарети на 5-12,5%.

Подорожчання в більшості випадків на 1 гривню відбулося при незмінному акцизі, повідомляє КоммерсантЪ-Україна.

Виробники тютюнових виробів останній раз переглядали максимальні роздрібні ціни на початку літа, коли в парламенті планували різко підвищити ставки акцизного податку. Однак ініціативи не реалізували, а компанії ціни на сигарети так і не знизили. Вони навіть, навпаки, з осені почали подавати в Міністерство доходів і зборів нові максимальні роздрібні ціни.

В одній з тютюнових компаній розповіли, що якщо один з виробників підвищує вартість цигарок, то її переглядають і інші.

Менеджер з питань фіскального регулювання "Філіп Морріс Україна" Олексій Калініченко повідомив, що головною причиною зростання цін стало збільшення витрат на покупку нових акцизних марок. З 1 вересня вони подорожчали утричі - до 14,2 коп.

За його словами, на перегляд максимальних роздрібних цін також вплинуло збільшення собівартості виробництва через зростання нелегальної торгівлі сигаретами.

"Є фіксовані витрати на виробництво, дистрибуцію, і вони не залежать від обсягів виробництва. Коли виробництво падає, то частка витрат зростає і, відповідно, збільшується собівартість", - пояснює Калініченко.

На його думку, при збереженні такої тенденції не виключено подальше зростання цін на продукцію. Обсяг виробництва сигарет в Україні за дев'ять місяців впав на 13,4% (до 63,7 млрд шт.), відповідно, підвищення вартості сигарет дозволить уникнути скорочення виручки тютюнових компаній.
Відголос.com
25.11.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации