Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
"Настав час одним махом змінити країну" - політолог

Поделиться:
Зараз одним махом можна змінити на краще країну. Цей час настав. Таку думку висловив політолог Олександр Палій. Про це він заявив у коментарі для Gazeta.ua .

"Влада зважилася на силовий розгін мітингувальників, бо вона панічно боїться Майдану ще з 2004 року, - зазначає фахівець. - У Януковича від цього мокріють ручки. Тому він зробив те, на що не наважився колись Кучма. Наскільки мені відомо там був не київський "Беркут", а дніпропетровський. Тобто, повної лояльності до режиму нема навіть серед силовиків. У президента лишилася одна соціальна опора — кримінальні елементи, яких наймають за гроші.

У легітимаційному сенсі влада себе повністю знищила. Для більшості українців Янукович уже не президент. Найкраща річ, яку він зробив за своє життя — купив хорошого вертольота".

Відставка Сергія Льовочкіна і вихід з Партії регіонів Інни Богословської свідчать про те, що у моноліті влади з'явилися тріщини, переконаний політолог.

"Ці тріщини скоро стануть справжнім розколом, - каже експерт. - У країні створена система влади, яка повністю неадекватна і працює лише на власний шлунок. Така система вже не задовольняє навіть "регіоналів". Ті, хто підуть від Януковича, зможуть отримати політичну амністію. Бо якщо в цей день вони зроблять правильний вибір, то люди багато чого їм пробачать. Головне, щоб завтра люди вийшли на Майдан і продемонстрували, що наш лицарський народ — не бидло. Можновладці скоро це побачать".

Опозиція може використати ценй момент, якщо діятиме рішуче, вважає Палій.

"Опозиція має оголосити Януковичу громадянський імпічмент, - каже фахівець. - Це означає, що конкретні люди не визнають президента. Треба перестати виконувати розпорядження влади, перестати платити комунальні, по можливості не сплачувати податки. А хто може — їхати на Київ. Бо революція уже почалася. Довгий час багато з нас мріяв, що можна буде одним махом змінити на краще країну. Цей час настав".

На думку політолога, силовий розгін Майдану — найбільша помилка Януковича, яка коштуватиме йому посади.

"Янукович правильно зробить, якщо повернеться на свою батьківщину — в Білорусь. Йому саме там місце. Він іншої психології не має. Світові лідери тепер ставитимуться до нього як до ізгоя. Вони й раніше розуміли, що українська влада неадекватна. А тепер побачили, що влада і народ — це різні речі. Янукович зробив найбільшу помилку в своїй політичній кар'єрі. У нього залишився один шанс — повернутися до виконання Конституції, ввести свій режим у конституційне русло. І просити у західних країн, щоб вони потім не видали його українському правосуддю. Москва не може бути йому в цьому гарантом. Теоретично гарантії міг би дати Захід. Тоді він може досидіти свій термін і залишитися з частиною награбованого", - підсумовує Олександр Палій.
Відголос.com
01.12.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации