Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Медведєв: Створюючи Євразійський союз, Росія не намагається відродити СРСР

Поделиться:
Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв у своєму інтерв'ю грузинському телеканалу Руставі-2 заявив, що Євразійський союз повинен бути схожий на ЄС, але не на СРСР.

"Ця ідея (Євразійського Союзу) завжди підтримувалася всіма керівниками Російської Федерації. І не тому, що це інструмент просування ідеї російського домінування, а тому, що ми вважаємо такий спосіб спільного життя найбільш цивілізованим, найбільш сучасним", - сказав Медведєв, зазначивши, що йдеться про необхідність "інтеграції рівноправної, сучасної, зближення економічних потенціалів, використання взаємовигідних форм торгівлі, інвестицій, гуманітарного співробітництва".

"Що б зараз не відбувалося у Євросоюзі, погодьтеся, що там добре інтегровані економіки, у яких хороший запас міцності, у яких є єдина валюта, у яких є спільний ринок, у яких є спільні цінності. Це загалом добре, і нам потрібно брати з цього приклад. Так, звичайно, коригувати його, відторгати те, що не працює, але в цілому це хороший приклад", - сказав російський прем'єр.

"Ми хочемо створити щось схоже у нас. Причому не йдеться про відродження Радянського Союзу. Кому це потрібно - відроджувати Радянський Союз? Ми всі звідти родом, і в цьому немає ніякого резону - ми живемо в XXI столітті. І ми цілком можемо створити високоінтегровані економіки, де не буде молодших і старших, де будуть дотримуватися всіх прав і де будуть реалізовані вигідно наші економічні інтереси", - зазначив прем'єр.

Медведєв переконаний, що членство в Митному союзі і майбутньому Євразійському союзі буде цікаве всім країнам-сусідам: "Чому це може бути цікаво і для Грузії, і для інших країн? Тому що ми сусіди. Ми з вами ніколи не будемо сусідами Сполучених Штатів Америки, що б не відбувалося".

Нагадаю, наприкінці 2011 року уряди Росії, Білорусі та Казахстану створили Євразійську економічну комісію (ЄЕК), що стала єдиним постійно чинним регулювальним органом Митного союзу і Єдиного економічного простору. А з 1 січня 2015 року почне роботу Євразійський економічний союз.

Нагадаємо, 31 травня ЄЕК і Україна підписали меморандум про поглиблення взаємодії, завдяки якому Київ зможе брати участь у роботі Митного союзу, але поки без офіційного статусу спостерігача. Україна розраховує отримати статус спостерігача в МС, щоб зберегти чинний обсяг товарообігу з Росією, Білоруссю і Казахстаном, а також оцінити плюси і мінуси можливого членства в об'єднанні.
Відголос.com
10.08.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации