Обозреватель | Опросы - , рейтинг, отзывы Search | com.com
Посол США: Справа Тимошенко для нас - питання принципу

Поделиться:
Посол США в Україні Джеффрі Пайятт заявив, що справа екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко є для Вашингтоном питанням принципу.

Про це він заявив в ексклюзивному інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна. При цьому він висловив надію на успішність місії Європейського парламенту (ЄП) у складі екс-президента Польщі Олександра Кваснєвського і екс-президента ЄП Пета Кокса та усунення в Україні практики вибіркового правосуддя.

"Ми цілком підтримуємо місію Кокса - Кваснєвського і сподіваємося на її успіх. Наразі це головний канал комунікації з українським урядом з цього питання. Ми сподіваємося, що такий формат співпраці буде успішним", - сказав посол.

При цьому він наголосив, що США турбує практика вибіркового правосуддя в Україні, що негативно позначається на розвитку української демократії.

"Для США справа Тимошенко - це питання не персоналії, а питання принципу. Нас турбує сам факт вибіркового переслідування колишнього глави уряду за дії, здійснені нею в офіційній ролі. Подібне вибіркове переслідування не йде на користь стратегічному розвитку української демократії, яка і є наріжним каменем нашого стратегічного партнерства", - заявив посол.

Що стосується питання про можливі часові рамки відвідування екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко в харківській лікарні, то посол відзначив важливість координації відповідних дій з послом Євросоюзу Яном Томбінським.

"Ми будемо і далі працювати над цим питанням разом з європейськими колегами для того, щоб здійснити візит тоді, коли це буде найбільш корисно з точки зору американських та європейських інтересів в контексті сприяння успішному підписанню Угоди про асоціацію з ЄС, а також зміцнення інституційних зв'язків України з Європою", - резюмував він.

Крім того, посол США заявив, що Вашингтон підтримує прагнення українського народу до тісніших зв'язків з Європейським Союзом.

"США будуть всіляко підтримувати вибір українського народу рухатися до тісніших інституційних зв'язків з Європою", - сказав Пайятт.

Він зазначив, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС дуже важливо для країни, адже це стимулюватиме прихід інвестицій, впевненість міжнародних ринків в українській економіці і економічне зростання країни.

"Для американських інвесторів підписання Угоди про асоціацію, включаючи глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі з ЄС, буде моментом, який змінить кардинально правила гри, адже широко відчиняться двері для продажу продукції, виготовленої в Україні, на європейський ринок. Це відбуватиметься в той момент, коли в Європі відновлюється економічне зростання, а США домовляються з Євросоюзом про зону вільної торгівлі в рамках трансатлантичного партнерства", - наголосив Пайятт.

Разом з тим американський посол відзначив неприпустимість здійснення тиску інших країн на євроінтеграційний вибір українського народу. "Для США, як і для наших європейських партнерів, неприйнятні спроби якихось інших країн претендувати на те, щоб мати можливість або право диктувати щось стосовно рішень українського народу і українського уряду", - зауважив дипломат.

Нагадаємо, в травні посли США і ЄС відвідували Тимошенко у ЦКЛ Укрзалізниці, де обговорили питання, пов'язані зі співпрацею України з ЄС. На той момент посаду посла США в Україні займав Джон Теффт.

Джеффрі Пайятт, дипломат вищого рангу дипломатичної служби США, прибув до Києва як восьмий посол Сполучених Штатів в України від 3 серпня 2013 року.
Відголос.com
18.09.2013
Поделиться:
blog comments powered by Disqus
Слушать новости дня
http://myradio.ua/audio/news.mp3

Михаил Жванецкий
Мы умнее тех, кого выбираем

Публикации

Все публикации